HOME > ALL > Kahibalo > Isuzu Wrecker Tow Truck: Mga Uri, Kapasidad ug Unsaon Pagpili sa Husto nga Salakyanan sa Pagbawi

Isuzu Wrecker Tow Truck: Mga Uri, Kapasidad ug Unsaon Pagpili sa Husto nga Salakyanan sa Pagbawi

Apr 9 2026

Ang pagpalit og Isuzu wrecker tow truck alang sa imong fleet dili desisyon nga himoon sa gidak-on sa makina lamang. Ang husto nga sakyanan sa pagbawi nagdepende sa tulo ka mga butang: kung unsa ang imong gibawi, kung diin ka nag-operate, ug kung kinahanglan nimo nga i-alsa ingon man ang pagguyod. Sayop kini, ug ang tow truck dili makompleto ang trabaho, o nagbayad ka alang sa kapasidad nga wala magamit sa matag higayon nga kini molihok.

Naghimo ang Prosper Motors og kompletong linya sa Isuzu-based wrecker ug recovery vehicles. Kini nga giya naglangkob sa upat ka mga modelo nga nagrepresentar sa bug-os nga han-ay sa mga senaryo sa pagbawi, uban sa tanan nga mga espesipikasyon gikan sa mga panid sa produkto sa Prosper Motors.

Pangitaa ang Imong Isuzu Tow Truck sa 30 Segundo


Imong kahimtang sa operasyonGirekomenda nga modeloMax nga kapasidad sa paghakotMga dalan sa siyudad, mga sakyanang pampasahero ug mga SUVISUZU NKR ELF — 3 ka toneladang wrecker truck3,000 ka kiloOff-road, dili sementado o rural terrainISUZU NPS 4×4 — 5-toneladang sakyanan sa pagbawi5,000 ka kiloMga delivery truck, minibus, nabali nga mga sakyananISUZU FTR — 8-toneladang tow truck nga adunay crane8,000 ka kiloMga haywey, semi-trailer, bug-at nga commercial fleetsISUZU GIGA 6×4 — 16-toneladang flatbed tow truck16,000 ka kilo

1.ISUZU NKR ELF 3-Ton Wrecker Truck — Urban Recovery Vehicle para sa mga Pasahero nga Salakyanan ug SUV

Ang ISUZU NKR ELF mao ang labing compact tow truck sa Isuzu wrecker lineup. Ang 4×2 drive niini ug 3,360 mm nga wheelbase makapasayon ​​sa pagmaniobra sa trapiko sa siyudad ug sa higpit nga mga luna sa kasyudaran — diin ang kadaghanan sa mga sakyanang pasaheroan ug SUV naguba. Ang matag trak adunay himan nga hydraulic system, wireless remote control, ug automated nga pag-clamping sa ligid alang sa episyente ug walay kadaot nga mga operasyon sa pagbawi. Ang dual-side synchronized hydraulic nga operasyon nagsiguro sa balanse ug koordinado nga mga lihok, nga makunhuran ang risgo sa pagkiling o pagkawalay kalig-on sa panahon sa pagbawi sa sakyanan sa dili patas nga yuta.

Mga mahinungdanong detalye:


EngineISUZU 4JH1 (120 / 130 PS)Drive type4×2 (6 ka ligid)GVW4,495 kgMax nga kapasidad sa paghakot3,000 ka kilokapasidad sa winch4,000 ka kiloAng gitas-on sa steel cable20 mMga opsyon sa likod nga platapormaTelescopic / Flip / Integrated / Full landing platePinakamaayo para sa: Mga operator sa pagtabang sa daplin sa dalan nga nag-recover sa mga pampasaherong sakyanan ug SUV · Mga fleet sa pagdumala sa trapiko sa siyudad · Mga kompanya sa pag-abang sa sakyanan nga adunay mga light car fleet

Tan-awa ang tibuok detalye ug pangutana →

2.ISUZU NPS 4×4 Recovery Vehicle — Ang Bugtong Off-Road Tow Truck sa Isuzu Lineup

Ang ISUZU NPS 4×4 mao lamang ang four-wheel drive wrecker truck sa lineup sa Isuzu recovery vehicle. Sa dili sementadong mga karsada, ang usa ka standard nga 4×2 tow truck peligro nga ma-stranded tupad sa sakyanan nga giluwas niini. Giwagtang sa NPS kana nga peligro sa 4 × 4 nga pagmaneho, usa ka axle sa atubangan nga adunay marka nga 3,000 kg ug likod nga ehe sa 5,500 kg, ug usa ka 5,000 kg nga winch nga gitukod alang sa pagpangayo sa off-road extraction. Ang hydraulic nga sistema niini nagdumala sa pag-alsa, pagbira, ug pagguyod tabok sa mga haywey ug mga dalan sa siyudad, nga naghimo niini nga angayan alang sa emergency clearance sa mga palibot diin ang mga kondisyon sa dalan dili garantiya.

Mga mahinungdanong detalye:


EngineISUZU 4JH1 (132 PS)Drive type4×4 (6 ka ligid)GVW8,000 ka kiloFront axle / Rear axle3,000 kg / 5,500 kgMax nga kapasidad sa paghakot5,000 ka kilokapasidad sa winch5,000 ka kiloAng gitas-on sa steel cable20 mMga opsyon sa likod nga platapormaTelescopic / Flip / Integrated / Full landing platePinakamaayo para sa: Mga operator sa armada sa dili sementadong mga dalan sa Africa ug Southeast Asia · Mga kompanya sa pagmina nga adunay layo nga agianan nga agianan · Mga operasyon sa agrikultura nga nagbawi sa mga traktor ug makinarya sa uma

Tan-awa ang tibuok detalye ug pangutana →

3.ISUZU FTR 8-Ton Towing Truck nga adunay 5-Ton Crane — Kung Kinahanglang Pag-ayo ang Pag-alsa Una

Ang ISUZU FTR usa ka medium-duty nga wrecker tow truck nga adunay integrated 5-ton folding crane — usa ka kapabilidad nga wala itanyag sa NKR ug NPS. Ang salakyanan nga naligid o nahulog sa kanal sagad dili maguyod hangtod nga kini maalsa ug ma-reposition una. Ang folding boom nagtipig nga patag sa panahon sa pagbiyahe sa dalan, nga nagpabiling tin-aw ang mga linya sa panan-aw sa drayber ug legal ang dalan sa trak. Ang flatbed adunay igong gidak-on nga makadala ug full-size nga delivery truck, compact excavator, skid steer loader, o gamay nga bulldozer. Ang 2 + 1 nga cab naghatag sa mga tripulante og luna alang sa usa ka ground crew nga miyembro sa site.

Mga mahinungdanong detalye:


EngineISUZU 4HK1 (205–225 PS)Drive type4×2 (6 ka ligid)GVW18,000 ka kiloMax nga kapasidad sa pagkarga8,000 ka kilokapasidad sa pag-alsa sa crane5,000 ka kiloAng gitas-on sa steel cable20 mMga lingkoranan sa taksi2+1Mga opsyon sa likod nga platapormaTelescopic / Flip / Integrated / Full landing platePinakamaayo para sa: Mga kompanya sa tabang sa dalan nga nagdumala sa mga delivery truck ug mga minibus · Mga operator nga nag-atubang sa nabalit-ad o natabunan nga mga sakyanan · Pagbawi sa makinarya sa agrikultura ug konstruksyon

Tan-awa ang tibuok detalye ug pangutana →

4.ISUZU GIGA 6×4 Heavy-Duty Flatbed Tow Truck — Gibuhat para sa mga Highway ug Bug-at nga Komersyal nga Pagbawi

Kung ang disabled nga salakyanan kay fully loaded semi-trailer, highway coach, o heavy construction equipment, ang tulo ka lighter recovery vehicles sa ibabaw dili igo. Ang ISUZU GIGA 6 × 4 mao ang bug-at nga katungdanan nga tow truck nga gihimo alang niini nga klase sa trabaho. Ang 380 PS ISUZU 6UZ1 nga makina niini ug 6 × 4 ten-wheel drive naghatag sa gahum nga gikinahanglan alang sa dako nga highway recovery. Ang 45 m nga steel cable - labaw pa sa doble ang gitas-on sa ubang mga modelo - moabot sa mga sakyanan sa mga bakilid ug mga embankment diin ang tow truck dili makaparada direkta sa tupad. Alang sa grabeng nadaot nga mga sakyanan, ang bug-os nga landing plate nga configuration nagdala kanila nga patag sa deck kay sa pagguyod sa ilang mga ligid, nga makapugong sa dugang nga kadaot sa istruktura sa pagbiyahe.

Mga mahinungdanong detalye:


EngineISUZU 6UZ1(380 PS)Drive type6×4GVW25,000 ka kiloFront axle / Rear axle6,300 kg / 13,000 kgMax nga kapasidad sa paghakot16,000 ka kilokapasidad sa winch10,000 ka kiloAng gitas-on sa steel cable45 mKinatibuk-ang mga sukod9,800 × 2,500 × 3,500 mmMga opsyon sa likod nga platapormaTelescopic / Flip / Integrated / Full landing platePinakamaayo para sa: Highway patrol ug national road management nga mga ahensya · Port ug logistics terminal operators · Mga kompanya sa pagmina nga adunay dagkong trak nga trak · Semi-trailer ug heavy coach operators

Tan-awa ang tibuok detalye ug pangutana →

Mga Pangutana nga Kanunayng Gipangutana

1.Unsa ang kalainan tali sa towing capacity ug winch capacity?

Ang kapasidad sa pagguyod mao ang pinakataas nga gibug-aton nga madala sa wrecker truck subay sa dalan. Ang kapasidad sa winch mao ang puwersa sa pagbira sa sistema sa kable nga gigamit sa pagguyod sa usa ka natanggong o nabali nga sakyanan ngadto sa plataporma sa dili pa magsugod ang pagguyod. Sa NKR, pananglitan, ang towing capacity kay 3,000 kg samtang ang winch kay 4,000 kg — ang mas taas nga winch rating naghatag ug dugang nga puwersa sa pagbira nga gikinahanglan aron makuha ang wedged o partially embedded nga sakyanan.

2.Nganong ang ISUZU NPS 4×4 ang hustong pagpili alang sa off-road recovery?

Ang NPS mao lamang ang 4 × 4 tow truck sa kini nga linya. Sa dili sementado o lapok nga yuta, ang usa ka 4x2 nga sakyanan sa pagbawi mahimong mawad-an sa traksyon ug mahimong dili makalihok tupad sa sakyanan nga iyang giluwas. Ang NPS 4×4 drive, inubanan sa 5,000 kg nga winch ug gipalig-on nga 5,500 kg nga rear axle, naghimo niini nga angayan nga pagpili alang sa rural, mining, ug agricultural recovery operations diin dili masiguro ang kahimtang sa dalan.

3.Makahatag ba ang Prosper Motors og LHD ug RHD nga mga configuration?

Oo. Ang Prosper Motors nagsuplay sa duha ka left-hand drive ug right-hand drive configurations sa tanang modelo, nagserbisyo sa mga kustomer sa Africa, Southeast Asia, ug Middle East. Kontaka ang team direkta sa imong target nga merkado ug piho nga mga kinahanglanon.

Pagkuha og Libre nga Quote para sa Imong Recovery Fleet

Sultihi kami sa imong target nga matang sa sakyanan, gikinahanglan nga towing capacity, ug destinasyon nga nasud — among i-configure ang saktong Isuzu wrecker tow truck para sa imong operasyon.

📧 [email protected] | 📱 WhatsApp: +86 152 7131 7200 | 🌐 www.isuzuhpm.com

Prosper Motors Limited — ISUZU Authorized Specialty Vehicle Manufacturer | Gibanabana nga 1985 | 30+ ka Nasud | 20,000+ Mga Trak/Tuig | 559 Mga Patent

SHARE :

SUPORTA

Kasaligang espesyal nga tiggama sa sakyanan
Tan-awa ang Dugang +

BAHIN KAMI

Gigamit namon ang advanced nga teknolohiya
Tan-awa ang Dugang +
[email protected]
27-688 50 788
Chat Karon
X