HOME > ALL > Kawruh > Isuzu Wrecker Tow Truck: Jinis, Kapasitas lan Cara Milih Kendaraan Recovery sing Tengen

Isuzu Wrecker Tow Truck: Jinis, Kapasitas lan Cara Milih Kendaraan Recovery sing Tengen

Apr 9 2026

Tuku truk derek Isuzu wrecker kanggo armada sampeyan ora dadi keputusan mung kanggo ukuran mesin. Kendaraan pemulihan sing bener gumantung marang telung perkara: apa sing sampeyan pulihake, ing ngendi sampeyan operasi, lan apa sampeyan kudu ngangkat uga nggeret. Salah, lan truk nggeret ora bisa ngrampungake proyek kasebut, utawa sampeyan mbayar kapasitas sing ora digunakake saben diluncurake.

Prosper Motors mrodhuksi baris lengkap wrecker basis Isuzu lan kendaraan Recovery. Pandhuan iki nyakup papat model sing makili macem-macem skenario pemulihan, kanthi kabeh spesifikasi sumber langsung saka kaca produk Prosper Motors.

Temokake Truk Derek Isuzu Sampeyan sajrone 30 Detik


Kahanan operasi sampeyanModel sing disaranakeKapasitas tarik maksimalDalan kutha, mobil penumpang lan SUVISUZU NKR ELF — truk wrecker 3 ton3.000 kgMedan ing dalan, ora aspal utawa desoISUZU NPS 4×4 — kendaraan pemulihan 5 ton5.000 kgTruk kirim, minibus, kendharaan terbalikISUZU FTR — Truk derek 8-ton karo crane8.000 kgDalan gedhe, semi-trailer, armada komersial abotISUZU GIGA 6×4 — truk derek flatbed 16 ton16.000 kg

1.ISUZU NKR ELF 3-Ton Wrecker Truck — Urban Recovery Vehicle kanggo Penumpang Mobil lan SUV

ISUZU NKR ELF minangka truk derek paling kompak ing barisan Isuzu wrecker. Drive 4×2 lan wheelbase 3,360 mm nggampangake maneuver ing lalu lintas kutha lan papan kutha sing nyenyet - persis ing ngendi mobil penumpang lan SUV rusak. Saben truk dilengkapi sistem hidrolik, remot kontrol nirkabel, lan penjepit ban otomatis kanggo operasi pemulihan sing efisien lan tanpa karusakan. Operasi hidraulik sing disinkronake ing sisih loro njamin gerakan sing seimbang lan terkoordinasi, nyuda risiko miring utawa ora stabil nalika pulih kendaraan ing lemah sing ora rata.

Spesifikasi utama:


MesinISUZU 4JH1 (120 / 130 PS)Jenis drive4×2 (6 roda)GVW4.495 kgKapasitas tarik maksimal3.000 kgKapasitas winch4.000 kgPanjang kabel baja20 mPilihan platform mburiTeleskopik / Flip / Integrated / Plat landing lengkap

Paling apik kanggo: Operator pitulung pinggir dalan mbalekake mobil penumpang lan SUV · Armada manajemen lalu lintas kutha · Perusahaan rental kendaraan nganggo armada mobil entheng

Deleng spesifikasi lengkap lan takon →

2.ISUZU NPS 4×4 Recovery Vehicle — Siji-sijine Truk Derek Off-Road ing Lineup Isuzu

ISUZU NPS 4×4 minangka siji-sijine truk wrecker drive papat roda ing barisan kendaraan pemulihan Isuzu. Ing dalan sing ora diaspal, truk derek standar 4×2 beresiko terdampar ing sandhinge kendaraan sing ditulungi. NPS ngilangi risiko kasebut kanthi drive 4 × 4, gandar ngarep kanthi bobot 3.000 kg lan gandar mburi 5.500 kg, lan winch 5.000 kg sing dibangun kanggo ekstraksi off-road. Sistem hidraulik sawijining nangani ngangkat, narik, lan narik ing dalan gedhe lan dalan kutha, dadi cocok kanggo reresik darurat ing lingkungan ngendi kahanan dalan ora bisa dijamin.

Spesifikasi utama:


MesinISUZU 4JH1 (132 PS)Jenis drive4×4 (6 roda)GVW8.000 kgAxle ngarep / Poros mburi3.000 kg / 5.500 kgKapasitas tarik maksimal5.000 kgKapasitas winch5.000 kgPanjang kabel baja20 mPilihan platform mburiTeleskopik / Flip / Integrated / Plat landing lengkap

Paling apik kanggo: Operator armada ing dalan sing ora diaspal ing Afrika lan Asia Tenggara · Perusahaan pertambangan kanthi rute akses remot · Operasi pertanian mbalekake traktor lan mesin lapangan

Deleng spesifikasi lengkap lan takon →

3.ISUZU FTR 8-Ton Towing Truck karo 5-Ton Crane — Nalika Recovery Mbutuhake Ngangkat dhisik

ISUZU FTR minangka truk derek wrecker tugas menengah kanthi crane lipat 5 ton terintegrasi - kemampuan sing ora ditawakake NKR lan NPS. Kendaraan sing kebanting utawa tiba ing selokan asring ora bisa ditarik nganti diangkat lan diowahi maneh. Lempitan boom nyimpen warata sajrone transit dalan, njaga garis pandang sopir sing jelas lan dalan truk sah. Flatbed cukup gedhe kanggo nggawa truk pangiriman ukuran lengkap, excavator kompak, skid steer loader, utawa buldoser cilik. Taksi 2 + 1 menehi ruang kru kanggo anggota kru darat ing situs.

Spesifikasi utama:


MesinISUZU 4HK1 (205–225 PS)Jenis drive4×2 (6 roda)GVW18.000 kgKapasitas muat maksimal8.000 kgKapasitas ngangkat crane5.000 kgPanjang kabel baja20 mKursi kabin2+1Pilihan platform mburiTeleskopik / Flip / Integrated / Plat landing lengkap

Paling apik kanggo: Perusahaan pitulungan dalan sing nangani truk pangiriman lan minibus · Operator sing nangani kendharaan sing terbalik utawa dicemplungake · Pemulihan mesin pertanian lan konstruksi

Deleng spesifikasi lengkap lan takon →

4.ISUZU GIGA 6×4 Heavy-Duty Flatbed Tow Truck — Dibangun kanggo Jalan Raya lan Pamulihan Komersial Heavy

Nalika kendaraan sing dipatèni minangka semi-trailer sing diisi kanthi lengkap, pelatih dalan, utawa peralatan konstruksi abot, telung kendaraan pemulihan sing luwih entheng ing ndhuwur ora cukup. ISUZU GIGA 6×4 minangka truk derek tugas abot sing dibangun khusus kanggo kelas kerja iki. Mesin 380 PS ISUZU 6UZ1 lan drive sepuluh roda 6x4 menehi daya sing dibutuhake kanggo pemulihan dalan gedhe. Kabel baja 45 m - luwih saka kaping pindho dawa model liyane - tekan kendaraan ing lereng lan tanggul ing ngendi truk derek ora bisa parkir langsung ing jejere. Kanggo kendharaan sing rusak banget, konfigurasi piring kebangkrutan sing lengkap digawa menyang dek tinimbang ditarik ing roda, nyegah karusakan struktural nalika transit.

Spesifikasi utama:


MesinISUZU 6UZ1(380 PS)Jenis drive6×4GVW25.000 kgAxle ngarep / Poros mburi6.300 kg / 13.000 kgKapasitas tarik maksimal16.000 kgKapasitas winch10.000 kgPanjang kabel baja45 mUkuran sakabèhé9.800 × 2.500 × 3.500 mmPilihan platform mburiTeleskopik / Flip / Integrated / Plat landing lengkap

Paling apik kanggo: Patroli dalan lan lembaga manajemen dalan nasional · Operator terminal pelabuhan lan logistik · Perusahaan pertambangan nganggo armada truk gedhe · Operator semi-trailer lan pelatih berat

Deleng spesifikasi lengkap lan takon →

Pitakonan sing Sering Ditakoni

1.Apa bedane antarane kapasitas tarik lan kapasitas winch?

Kapasitas penarik yaiku bobot maksimal sing bisa ditindakake truk wrecker ing dalan. Kapasitas winch yaiku gaya tarik sistem kabel sing digunakake kanggo nyeret kendaraan sing macet utawa terbalik menyang platform sadurunge penarik diwiwiti. Ing NKR, contone, kapasitas tarik 3.000 kg nalika winch dirating ing 4.000 kg - rating winch sing luwih dhuwur nyedhiyakake pasukan narik ekstra sing dibutuhake kanggo ngekstrak kendaraan sing disambungake utawa sebagian.

2.Kenapa ISUZU NPS 4×4 dadi pilihan sing tepat kanggo pemulihan ing dalan?

NPS minangka siji-sijine truk derek 4 × 4 ing barisan iki. Ing medan sing ora diaspal utawa lendhut, kendaraan pemulihan 4 × 2 bisa ilang daya tarik lan dadi immobilized bebarengan karo kendaraan sing ditulungi. NPS 4×4 drive, digabungake karo 5.000 kg winch lan dikiataken 5.500 kg poros mburi, ndadekake pilihan cocok kanggo deso, pertambangan, lan operasi Recovery tetanèn ngendi kahanan dalan ora bisa dijamin.

3. Apa Prosper Motors bisa nyuplai konfigurasi LHD lan RHD?

ya wis. Prosper Motors nyedhiyakake konfigurasi drive kiwa lan drive tengen ing kabeh model, nglayani pelanggan ing Afrika, Asia Tenggara, lan Timur Tengah. Hubungi tim langsung karo target pasar lan syarat tartamtu.